SCHATULL, 1800-tal.

37908. SCHATULL, 1800-tal.

Ek, beslag, handtag och lås av järn, kopplat underrede med svarvade ben, inredd med sammetsklädd låda. Längd 54, bredd 48, höjd 63 cm.

Bruksslitage, låda och underrede senare.

Gör en kostnadsfri värdering!
37908. SCHATULL, 1800-tal.

Antal besök: 780