MATSERVIS, 57 delar, Rheinpfalz, samt KAFFESERVIS, 36 delar, Rörstrand "Parant".

378549. MATSERVIS, 57 delar, Rheinpfalz, samt KAFFESERVIS, 36 delar, Rörstrand "Parant".

11 st tallrikar, diameter 24,5 cm.
12 st tallrikar, diameter 20 cm
12 st djupa tallrikar, diameter 22 cm.
12 st assietter, diameter 17 cm.
2 st serveringsskålar, diameter 22,5 cm
2 st uppläggningsfat, längd 24 cm.
2 st uppläggningsfat, 29 cm.
1 uppläggningsfat, 32,5 cm.
1 uppläggningsfat, 36,5 cm.
1 såskanna, höjd ca 8 cm.
1 kanna, höjd ca 17 cm
12 st kaffekoppar med fat, koppens höjd, ca 6 cm
12 st assietter, diameter ca 17 cm.

Någon liten nagg förekommer.
Smärre bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

2 st uppläggningsfat, 29 cm.
1 uppläggningsfat, 32,5 cm.
1 uppläggningsfat, 36,5 cm.
1 såskanna, höjd ca 8 cm.
1 kanna, höjd ca 17 cm

Någon liten nagg förekommer.
Smärre bruksslitage.

Antal besök: 2 597