KANNA, silver i rokokostil, 1900 tal, vikt 514 gram.

378178. KANNA, silver i rokokostil, 1900 tal, vikt 514 gram.

17 cm hög, gjuten och pressad dekor i rokokostil, stämplad 835 s samt kattfot, troligen tysk tillverkning, vikt 514 gram.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 638