TÄNGER, FILAR, BORR m.fl. verktyg, järn.

378170. TÄNGER, FILAR, BORR m.fl. verktyg, järn.

Proveniens Växjö Fabriks- och Hantverksförening.
10-talet filar längd mellan 10 och 20 cm, 10-15 tänger längd 10 till 25 cm, 10-talet borr längd mellan 10 och 22 cm samt flertalet andra verktyg.

Bruksslitage, flera märkta med silverpenna.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 3 117