TVINGAR, HAMMARE, BORR med flera äldre verktyg, 1800/1900-tal.

378130. TVINGAR, HAMMARE, BORR med flera äldre verktyg, 1800/1900-tal.

Proveniens Växjö Fabriks- och Hantverksförening.
4 tvingar längd inklusive skruv ca 40, 46, 52 och 54 cm.
Rubank Erik Anton Berg längd 62 cm.
såg längd 60 cm.
3 hammare längd 31, 33 och 35,5 cm.
Trähammare med järnbeslag längd 39 cm.
3 borrar(?) höjd 36, 40 och 44 cm.

Bruksslitage, skador, märkta med silverpenna.

Gör en kostnadsfri värdering!

såg längd 60 cm.

Antal besök: 1 724