PARTI STÄMJÄRN, FILAR m.m, Erik Anton Berg, Wüster & Co, Hackman & Co, Parker & sons.

377994. PARTI STÄMJÄRN, FILAR m.m, Erik Anton Berg, Wüster & Co, Hackman & Co, Parker & sons.

Proveniens Växjö Fabriks- och Hantverksförening.
Drygt 20 stämjärn, huggverktyg, 5 filar, sylar, kniv med flera verktyg längd mellan 11,5 och 51 cm.

Bruksslitage, flertalet märkta med silverpenna.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 4 806