Tvådelat, ej sammanhörande från början.
Byrå höjd 96, bredd 52, längd 104.
Mycket rikt skulpterad spegelram, enligt uppgift tillverkad av Emil Hederstedt, Hylletofta. Höjd 124, bredd 85 cm.
Byrån med slitage, utbytta fötter, senare lister.
Spegelram med smärre skador.
Spegelram med smärre skador.