PARTI HYVLAR, 17 st, 1800/1900-tal.

377959. PARTI HYVLAR, 17 st, 1800/1900-tal.

Proveniens Växjö Fabriks- och Hantverksförening.
Sims-, spont-hyvlar med flera modeller.
Längd mellan 18 och 36 cm.

Bruksslitage, nummer skrivet med silverpenna på flertalet.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd mellan 18 och 36 cm.

Antal besök: 829