1 matsked, "Franska liljan", stämplad Bosin (Rosin?), Kalmar, N5 (=1867); Längd 22,5 cm.
1 matsked, snäckmodell, stämplad G T Folcker; Längd 23 cm.
1 tesked, snäckmodell, stämplad GF, C5 (?) (=1857; Längd 16 cm.
Total vikt 153 g.
Ålders- och bruksslitage.
Gravyr förekommer.
Total vikt 153 g.
Ålders- och bruksslitage.
Gravyr förekommer.