Proveniens Växjö Fabriks- och Hantverksförening.
2 tvingar längd som på bild 130 och 136 cm.
Rubank märkt IAS längd 112 cm.
Såg längd 143 cm.
Arbetsbänk/skiva ca 126 x 80 cm.
Bruksslitage.
Såg längd 143 cm.
Bruksslitage.