FOGSVANSAR, SÅGAR, 5 st, Sandvikens Jernverks AB, Fullwood & Co Sheffield, 1800/1900-tal.

377740. FOGSVANSAR, SÅGAR, 5 st, Sandvikens Jernverks AB, Fullwood & Co Sheffield, 1800/1900-tal.

Proveniens Växjö Fabriks- och Hantverksförening.
2 sågar Sandvikens Jernverks AB längd 58 och 65 cm.
Såg Fullwood & Co längd 37 cm.
2 sågar längd 23 och 42,5 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

2 sågar längd 23 och 42,5 cm.

Bruksslitage.

Antal besök: 5 026