37762. PARTI, 8 delar, 1900-tal.
Parlampetter, änglar, gips/mässing. Höjd 44 cm.
Årsur, 2 st, glas/metall/plast.
Väggur.
Barometer.
Blomsterfoder, Italien.
Bordsur, förgyllt.
Bruksslitage. En av lampetterna med nagg. Borsuret med färgbortfall. klockorna ej funktionstestade.