HÅRFÖNAR, 2 st, bakelit och metall, 1900-talets första hälft.

377585. HÅRFÖNAR, 2 st, bakelit och metall, 1900-talets första hälft.

Proveniens Växjö Fabriks- och Hantverksförening.
Hårfön bakelit Solis genuine swiss made S-märkt höjd 22 cm.
Hårfön metall/plast med avtagbar tratt höjd 23 cm.

Lättare bruksslitage, ett par mindre sprickor i plasten på metallfönen, liten plastskruv med skada på bakelitfönen.
Ej genomgångna.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ej genomgångna.

Antal besök: 3 186