FIGURINER, soldater, m m, 19/200-tal.

377362. FIGURINER, soldater, m m, 19/200-tal.

4 soldatfiguriner i gjuten och bemålad metall; Höjder 8-12 cm (inklusive träsockel).
1 miniatyrsköld i trä med bordsstativ, monterad vapensköld i metall; 13 x 10 cm.
1 ramat montage med tyg- och metallmärken; Höjd 24,5, bredd 34,5 cm.
2 trämodeller; 4,5 x 2,5 cm resp Höjd 4 cm.
1 plakett "Högvakt, I11, 1985" på träplatta; 7,5 x 5 cm.
2 tygmärken, Kalmar Regemente resp F17; Diam 7,5 cm.
1 tygmärke "Lapplands Jägare, Kiruna", 9 x 6,5 cm.
1 klistermärke I22; Diam 7,5 cm.
1 svensk miniatyrflagga med flaggstång; Längd på stången 29 cm.
5 vykort från Lapplands Jägarregemente (10 x 15 cm).

Ålders- och bruksslitage.
1 dekoration saknas på mittdetaljen på det ramade montaget.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ålders- och bruksslitage.

Antal besök: 2 255