PARTI SILVER, 1800/1900-tal. Total vikt (exkl sked,gaffel och kniv delvis rostfritt) 378 gram.

37716. PARTI SILVER, 1800/1900-tal. Total vikt (exkl sked,gaffel och kniv delvis rostfritt) 378 gram.

Bland annat bestående av:
Sked + Gaffel, rostfria delar, grepp i silver, Danmark, längd ca 18 cm.
Sked + Gaffel, Siam sterling, längd 23 cm.
Sockerströare, otydlig stämpel 1874, längd 20,5 cm.
Såssked, rosdekor, GEWE 1949, längd ca 14 cm.

Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bland annat bestående av:

Slitage.

Antal besök: 1 507