377067. HUSHÅLLSASSISTENT och GRYTA, Electrolux, Kockums.
Proveniens Växjö Fabriks- och Hantverksförening.
Assistent med flertalet tillbehör, Electrolux.
Emaljerad järngryta Kockums längd 32 cm.
Assistent ej funktionstestad, gryta med slitage/rost inuti.