"SPIRIT OF ST.LOUIS", SOSL Collection, "Fieldphone Mark I", 2 telefoner, 1900-talets senare hälft.

377046. "SPIRIT OF ST.LOUIS", SOSL Collection, "Fieldphone Mark I", 2 telefoner, 1900-talets senare hälft.

Knappsatstelefon i retro-design, monterad med träram och metalldetaljer, svenska standard-jack; Bredd 26, Djup 22, Höjd ca ca 10 cm.

Smärre ålders- och bruksslitage.
Telefonlistan och plstskyddet för den saknas på ena enheten.
Ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ej funktionstestad.

Antal besök: 6 528