376982. Spiegel, 1900-talets början.
Oval porslin ram med helt plast blomma applikationer och två keruber, håller blomma krans, ljust målade, fasetterad spegel insats. Plaue, Thüringen. Träbotten med fällbart stativ
Höjd 42 cm.
blomma applikationer bump,
förgyllning gnuggas i kanten.
Höjd 42 cm.
blomma applikationer bump,
förgyllning gnuggas i kanten.