37696. PARTI PORSLIN, 14 delar, Björn Wiinblad. 1900-talets andra hälft.
4 väggtallrikar "De fyra årstiderna", diameter 27 cm.
4 smörgåsunderlägg, diameter 15 cm.
4 temuggar.
Figurin.
Jultallrik, 1983.
2 väggtallrikar med tillverkningsskada, ett smörgåsunderlägg med nagg, tekoppar slitage och repor, figurin med skador och lagningar.