TRÄSKULPTUR, Kina 1800-tal.

TRÄSKULPTUR, Kina 1800-tal.
376736. TRÄSKULPTUR, Kina 1800-tal.

Officiellt sittande på en tron som stol med skrift, original, färgad färgmålning.
Höjd 18,5 cm.

brätte lätt skadad, tecken på slitage på grund av ålder.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 18,5 cm.

Auktionshaus Dannenberg
Antal besök: 848