BAROCKSKÅP, 1600-tal, troligen södra Tyskland.

376632. BAROCKSKÅP, 1600-tal, troligen södra Tyskland.

Barockskåp av massiv ek, rikligt dekorerat med änglar, helgon, lejonhuvuden, grotesker, spanska soldater, vindruvor med mera
Höjd 172 cm
Bredd 110 cm
Djup 75 cm.

Åldersrelaterat slitage, avslag, samt renoverat och kompletterat.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 172 cm
Bredd 110 cm
Djup 75 cm.

Antal besök: 7 191