SENAPSSKÅLmed KULA samt PORSLIN, KERAMIK, 29 delar, Belgien, Holland m.m.

376499. SENAPSSKÅLmed KULA samt PORSLIN, KERAMIK, 29 delar, Belgien, Holland m.m.

Senapsskål trä diameter 30 cm, skål 24 cm, 2 tefat 15 cm, 2 assietter 20,5 cm, fruktservis 13 delar 12 st 20 cm samt stort fat, skål på fot höjd 14 cm, 2 formar 9 cm, gräddkanna 8,5 cm, kanna med lock 14 cm, 6 hus BOLS Amsterdam höjd mellan 9,5 och 11,5 cm.

Varierande; nagg, slitage, missfärgningar förekommer.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 141