TEKOPPAR, 2 st och TEFAT, 4 st samt CRÈMEKOPPAR, 3 st, porslin. Kina 17/1800-tal.

376480. TEKOPPAR, 2 st och TEFAT, 4 st samt CRÈMEKOPPAR, 3 st, porslin. Kina 17/1800-tal.

Dekor i underglasyrblått, delvis av Fitz-Hughmönster.

Lagningar, sprickor, nagg. Ett lock ej ursprungligen tillhörande.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 726