VÄGGLAMPOR, ett par, samt TAKLAMPA, plåt, 1900-tal.

375920. VÄGGLAMPOR, ett par, samt TAKLAMPA, plåt, 1900-tal.

Paret vägglampor märkta ABEA Typ 60, höjd inklusive skärm ca 28 cm.
Konformad taklampa, höjd exklusive sladd 29,5 cm.

Bruksslitage, ej funktionstestade.

Gör en kostnadsfri värdering!

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 928