Koboltblå flagga med gulddekor och bruna rocailles. Ljust målad skildring ”L'Angelus” (så titeln på botten) och signerad/inskriven ”A. Soustre d'après Millet (Jean Francois Millet, 1814-1875) ”. Grön eller röd Haviland stämpel, Limoges, 1800-talets diameter 23,5 cm.