DOCKA, Simon & Halbig Tyskland 1900-1920-tal märkt K&R 128.

375734. DOCKA, Simon & Halbig Tyskland 1900-1920-tal märkt K&R 128.

Flickdocka med huvud av biskviporslin och kulledad kropp i trä och massa. Rörlig tunga och ögonfransar av naturhår. Höjd ca 68 cm.

Peruk och kläder saknas. Smuts, slitage och limrester.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 456