SVÄRD, Toledo, kopia av äldre modell, 1900-talets första hälft.

375654. SVÄRD, Toledo, kopia av äldre modell, 1900-talets första hälft.

Totallängd ca 105 cm.

Mässingsfärgad dekor.
Klingan märkt FCA de Toledo.
Med motiv av El Alcazar samt Puerta de Bisagra.

Slitage, ej skarpslipad, mindre slagmärken, färgsläpp, buckla på svärdsknapp.

Gör en kostnadsfri värdering!

Totallängd ca 105 cm.

Mässingsfärgad dekor.
Klingan märkt FCA de Toledo.

Antal besök: 6 840