GOLVUR, Mora, kurbits, trä, bär datering 1816.

375634. GOLVUR, Mora, kurbits, trä, bär datering 1816.

Lod, pendel samt nyckel finns. Urtavla med monogram A.A.S samt märkt Mora.
Höjd 198 cm.

Bruksslitage, senare bemålning, färgsläpp, märken, skador/sprickor, kompletterad, senare plexiglas till huv, ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 198 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 3 989