Figuren är märkt K Himmelstoss, Rosenthal samt H-620
Höjd 41,5 cm utan sockel
Proveniens Hedbergska samlingen, Bjärsjölagårds slott.
Bruksslitage.
Höjd 41,5 cm utan sockel
Bruksslitage.