GLAS, 4 delar, bla Bertil Vallien, Sven Palmqvist.

375095. GLAS, 4 delar, bla Bertil Vallien, Sven Palmqvist.

Skål, Sven Palmqvist, signerad Orrefors P 4226-131. Höjd 9,5, diameter 21.
Skål, Orrefors, höjd 10, diameter 18,5.
Vas, Bertil Vallien, signerad Kosta Boda B Vallien 48227. Höjd 18,5.
Vas i form av krus med blå rand, troligen Bergdala, höjd 23,5 cm.

Proveniens Växjö Fabriks- och Hantverksförening.

Osignerad Orreforsskål med obetydliga nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 100