SERVISDELAR, 67 delar, porslin, "Svart vinranka", Arthur Percy, Gefle.

375003. SERVISDELAR, 67 delar, porslin, "Svart vinranka", Arthur Percy, Gefle.

Bestående av: 7 mattallrikar, 7 sopptallrikar, 8 bordstallrikar, 11 djupa desserttallrikar, 14 assietter, 1+1+1 serveringsfat, 1+2 serveringsskålar, 4 mindre fat med hänklar, kanna, såssnipa, 8 tekoppar med fat.

Slitage, enstaka nagg.

RÄTTELSE: 2016-01-22 KL 11:59. Krackeleringar. Fåtal delar med missfärgningar. Delvis 2:a sortering.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage, enstaka nagg.

Antal besök: 5 286