NYSILVERBESTICK M M, 60 delar, bl a "Drotten", 1900-tal.

374988. NYSILVERBESTICK M M, 60 delar, bl a "Drotten", 1900-tal.

DROTTEN:
12 dessertgafflar; Längd 18 cm.
12 dessertknivar; Längd 21,5 cm.
12 dessertskedar; Längd 18 cm.
11 teskedar; Längd 13 cm.
6 sillgafflar; Längd 12 cm.
1 plockgaffel; 18 cm.
1 sardingaffel; Längd 14 cm.
ÖVRIGA DELAR:
1 tårtspade "svensk spetsig" med graverad dekor; Längd 24 cm.
1 tårtkniv; Längd 25 cm.
3 sillgafflar, "svensk spetsig"; Längd 12 cm.

Ålders- och bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

DROTTEN:
11 teskedar; Längd 13 cm.
6 sillgafflar; Längd 12 cm.
1 plockgaffel; 18 cm.
1 sardingaffel; Längd 14 cm.
ÖVRIGA DELAR:
1 tårtkniv; Längd 25 cm.

Ålders- och bruksslitage.

Antal besök: 1 018