FÅTÖLJER, ett par, björk, Art deco, 1940-tal.

374965. FÅTÖLJER, ett par, björk, Art deco, 1940-tal.

Karmfåtöljer
Längd 72, ryggstödets höjd 78, sitthöjd 44 cm.

Bruksslitage, karmstöden har släppt lite från fåtöljen, enstaka fläck.

Gör en kostnadsfri värdering!

Karmfåtöljer

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 1 055