LJUSSTAKAR, 2 st, VASER, 4 st, glas och porslin, bl.a Bertil Vallien signerad.
374541. LJUSSTAKAR, 2 st, VASER, 4 st, glas och porslin, bl.a Bertil Vallien signerad.
Flaska Bertil Vallien Kosta Boda signerad höjd 21,5 cm.
Vas "Menuett" Gefle höjd 16 cm.
2 tonade vaser höjd 13 och 24 cm.
Ljusstake signerad Chr Sjögren Lindshammar höjd 28,5 cm.
Ljusstake för två ljus höjd 19 cm.
Proveniens Växjö Fabriks- och Hantverksförening.