BORDS/VÄGGLJUSSTAKE, Sven Gjutare Målerås samt 4 fat och ljusstake Eskilstuna.

374515. BORDS/VÄGGLJUSSTAKE, Sven Gjutare Målerås samt 4 fat och ljusstake Eskilstuna.

Ljusstake Sven Gjutare, formgivare Mats Jonasson, Målerås höjd 26 cm.
4 gjutna fat med hundmotiv längd ca 17 cm.
Proveniens Växjö Fabriks- och Hantverksförening.

Lättare bruksslitage. Ett fat med spricka.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 962