POLHEMSLÅS, signerat, KORKSKRUV, BLÅSLAMPA/BRÄNNARE, Max Sievert Stockholm.
374439. POLHEMSLÅS, signerat, KORKSKRUV, BLÅSLAMPA/BRÄNNARE, Max Sievert Stockholm.
Blåslampa koppar Max Sievert höjd 18 cm.
Äldre lås signerat A Backlund med nyckel märkt 12, 1800-tal (längd nyckel 7,6 cm).
Korkskruv järn längd 12,5 cm.
Bruksslitage, rätt nyckel till låset men krånglar och går inte att låsa upp.
Korkskruv järn längd 12,5 cm.