RULLKLAFFS SEKRETÄR, med figurscen i intarsia, Danmark 1900-tal.

374362. RULLKLAFFS SEKRETÄR, med figurscen i intarsia, Danmark 1900-tal.

Mahogny
Bredd 80 cm
Djup 55 cm
Höjd 106 cm.

Bruksslitage, lös skiva ovandel, stötmärke, fanersläpp.
Saknar filt på skrivdelen
Saknas del av nyckelhålsbustning
Nyckel till lilla skåp dörren ej original, ett ben löst.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Mahogny
Bredd 80 cm
Djup 55 cm
Höjd 106 cm.

Saknar filt på skrivdelen

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 1 190