VRILSKÅL, skål gjord av vril/masurknöl, troligen björk, signerad, daterad 1966.

374156. VRILSKÅL, skål gjord av vril/masurknöl, troligen björk, signerad, daterad 1966.

Träd från Trolleholm, Skåne
Höjd 32 cm
Längd 63 cm
Bredd 46 cm.

Åldersslitage
Mindre torrsprickor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Träd från Trolleholm, Skåne
Höjd 32 cm
Längd 63 cm
Bredd 46 cm.

Åldersslitage
Mindre torrsprickor.

Limhamns Auktionsbyrå OLD
Antal besök: 11 203