PATRONHYLSA, mässing, Höjd 78,7 cm, diameter 13 cm, 1900-talets första hälft.

373953. PATRONHYLSA, mässing, Höjd 78,7 cm, diameter 13 cm, 1900-talets första hälft.

Höjd 78,7 cm.
Diameter 13 cm.
Upphittad i Värmlandsskogarna nära gränsen till Norge.

Hål i botten, bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 78,7 cm.
Diameter 13 cm.

Hål i botten, bruksslitage.

Antal besök: 3 624