CURT A. LANDWEHR. ”Konserten.”.

373887. CURT A. LANDWEHR. ”Konserten.”.

Curt A. Landwehr (1920 Herford - 1988 Comosjön); olja på duk, 1970-tal, signerad nedre högra. Lämpligt inramad och med originalbrev, skiljer sig från den tidigare galleriägaren och konstnären. Mått ca. Ram 84 x 74 cm, målning 70 x 60 cm.

Mindre tecken på åldrande.

Gör en kostnadsfri värdering!

Mindre tecken på åldrande.

Antal besök: 3 786