LJUSSTAKAR, 2 par, Stjärnmetall och norskt tenn, 1900-tal.

373878. LJUSSTAKAR, 2 par, Stjärnmetall och norskt tenn, 1900-tal.

Norska ljusstakar med årsstämpel B10 (1976), höjd 13,5 cm.
Ljusstakar med två ljusarmar, märkta Stjärnmetall, Made in Sweden, höjd ca 14 cm.

Bruksslitage, stearinrester, smärre färgsläpp på ljusstakar från Stjärnmetall.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 3 218