373878. LJUSSTAKAR, 2 par, Stjärnmetall och norskt tenn, 1900-tal.
Norska ljusstakar med årsstämpel B10 (1976), höjd 13,5 cm.
Ljusstakar med två ljusarmar, märkta Stjärnmetall, Made in Sweden, höjd ca 14 cm.
Bruksslitage, stearinrester, smärre färgsläpp på ljusstakar från Stjärnmetall.