SERVISDELAR, 3 delar, "Neapel", Arthur Precy, Gefle, 1900-tal.

373874. SERVISDELAR, 3 delar, "Neapel", Arthur Precy, Gefle, 1900-tal.

Märkta undertill.
Ljusstake, höjd 10 cm.
Hänkelvas, höjd 17 cm.
Skål, höjd 7, diameter 22,5 cm.

Bruksslitage, krakelyr (hänkelvas med extensiv), skål med tre märken från tillverkning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Märkta undertill.
Ljusstake, höjd 10 cm.
Hänkelvas, höjd 17 cm.

Antal besök: 1 859