37387. KERAMIKFÖREMÅL, 29 delar, Rörstrand, Bing&Gröndahl, Gustavsberg, Ekeby, LJUSSTAKE, Ystad metall.
Ytterfoder, 3 st, sannolikt Ekeby, vas och 6 assietter, Ekeby.
Salt- och pepparkar, "Måsen", Bing&Gröndahl.
Karott med lock, "Focus", Rörstrand.
Karott, "Pyro" nr 28, Gustavsberg.
Skål, komp. Carl-Harry Stålhane, Rörstrand.
Mattallrikar, 9 st, "Tim", Rörstrand.
Lock, "Entré", Rörstrand.
Fat, tekanna, gräddkanna, "Blå Blom", Gustavsberg.
Vas, sign.
Fat, Stålhane, repor.
Ytterfoder, krackelyr.
Mattallrikar, ett nagg.