Ek. Lådinrede med faner av lövträ. Ca. längd 111, bredd 50, höjd 124 cm.
Bruksslitage. Maskstungen baksida. 2 delar lösa invändigt. 3 knoppar defekta.
Nyckel/nycklar finns.