Ornamenterad. Bemålat trä. Sigillstämplad.
Bredd 48 cm Höjd 87 cm
Johan Stork spegelmakare i Kalmar 1819-1846.
Åldersslitage.Senare förgyllning samt baksida. Glaset senare, dock antikt.