PRYDNADSFÖREMÅL OCH KARAFF, glas och kristall, bland annat Orrefors, 1900-talets andra hälft.
373329. PRYDNADSFÖREMÅL OCH KARAFF, glas och kristall, bland annat Orrefors, 1900-talets andra hälft.
Karaff med propp, höjd 29 cm
Vas, Lars Hellsten, Orrefors, höjd 20,5 cm
Ljusstake, Göran Wärff, Kosta, höjd 19 cm
Isblock, signerat, Hovmantorp, höjd 14 cm
Skål, Eva Englund, Pukeberg, daterad -91.
Karaff med propp, höjd 29 cm