SKRUD, Sioxindian, örnfjädrar. pärlbroderi, hermelinskinn, slutet 1800-talet.

372875. SKRUD, Sioxindian, örnfjädrar. pärlbroderi, hermelinskinn, slutet 1800-talet.

Fjädrarnas längd ca 40 cm. längd ca 55 cm
Skruden får säljas utan CITES intyg enl. ”Rådets förordning(EG) nr. 0338/97 bilaga B artikel 2 punkt w” (antikundantaget). Bilder godkända av Jordbruksverket.

bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

bruksslitage.

Herrljunga Auktionsverk
Antal besök: 4 614