SNEDKLAFFSEKRETÄR med intarsia, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft.
372818. SNEDKLAFFSEKRETÄR med intarsia, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft.
Sekretär fanerad med mahogny och björk, 1 utvändig låda och utdragbar skiva med grön filt, invändigt inredd med 9 lådor och indelade fack, höjd 104 cm, bredd 90 cm, djup 45 cm.