SPARBÖSSA, keramik i form av katt. 1800-tal, troligen Tillinge keramik.

372601. SPARBÖSSA, keramik i form av katt. 1800-tal, troligen Tillinge keramik.

Gulbrun rinneglasyr. Höjd 11 cm.

Nagg vid myntslitsen och ena örat.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 4 400