372560. MÅLKÄRL, OCH 2 LAMPOR,trä och metall, 1900-talets första hälft.
Målkärl, höjd 38,5 cm, 40 x 40,5 cm
Bordslampa, höjd cirka 30 cm
Vägglampa, längd cirka 28 cm med glaskupa.
Bruks och åldersslitage
Mindre träbitar avslagna på trämåttet
Elen ej genomgången
Lamporna bör träs om.