MÅLKÄRL, OCH 2 LAMPOR,trä och metall, 1900-talets första hälft.

372560. MÅLKÄRL, OCH 2 LAMPOR,trä och metall, 1900-talets första hälft.

Målkärl, höjd 38,5 cm, 40 x 40,5 cm
Bordslampa, höjd cirka 30 cm
Vägglampa, längd cirka 28 cm med glaskupa.

Bruks och åldersslitage
Mindre träbitar avslagna på trämåttet
Elen ej genomgången
Lamporna bör träs om.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bordslampa, höjd cirka 30 cm

Bruks och åldersslitage
Elen ej genomgången
Lamporna bör träs om.

Limhamns Auktionsbyrå OLD
Antal besök: 1 301